Luxusvébé lesz Amerikában? Növekvő jegyárakról panaszkodnak a szurkolók

by V Miklos
0 comments

Drága jegyek, elérhetetlen álom: a 2026-os világbajnokság árproblémái

A 2026-os labdarúgó-világbajnokság jegyárai egyre inkább megfizethetetlenné válnak, ami súlyos kérdéseket vet fel a torna elérhetőségével kapcsolatban. Az elmúlt időszakban a Guardian véleménycikkében feltették a kérdést: valójában kinek is szól ez az esemény?

A FIFA által alkalmazott dinamikus árazási modell széleskörű kritikát váltott ki, hiszen az ígéretekhez képest a valós árak meredeken emelkedtek. A kezdeti terveik 305 dolláros átlagárat ígértek a csoportmérkőzésekre, a legolcsóbb jegyeket pedig 21 dollárra árazták. Ezzel szemben a legkisebb kategóriájú jegyek ára már 60 dollárnál kezdődik, és ezek a belépők szinte elérhetetlenek a közönség számára.

High-tech jegyértékesítés: az árak és a hozzáférhetőség kérdései

Amikor a potenciális vásárlók végre hozzáfértek a jegyvásárló rendszerhez, a legolcsóbb opciók már elkeltek, így azok, akik a 3-as kategóriájú belépőt szeretnék, kénytelenek 465 dollárt kifizetni egy új-jerezi MetLife Stadionban. Ahogy a helyzet tovább súlyosbodik, a következő napokban a jegyek beszerzésének teljes költsége – parkolás és egyéb költségek figyelembevételével – elérheti a 2000 dollárt is, ha valaki négy jegyet vásárol.

Ki az igazi közönség?

Sokakban felmerül a kérdés: ki tudja megfizetni ezeket az árakat, különösen azok számára, akik külföldről érkeznek? Az alacsonyabb vásárlóerővel rendelkező szurkolók, akiknek még a repülőjegyek és a szállás költségeit is ki kell fedezniük, vajon mit tehetnek? A FIFA becslése szerint már több mint egymillió jegyet értékesítettek az első fázisban, de vajon kinek? Nem magyarázható, hogy a stadionokat leginkább a tőzsdebrókerek, ügyvédek és technológiai szakemberek fogják megtölteni, akik képesek megfizetni az áremelkedést?

A világbajnokság körüli jegyárak folyamatos emelkedése komoly problémákat vet fel, amelyek már eddig is éles vitákat generáltak. Az esemény szellemisége és hirdetett célkitűzései egyre távolabb kerülnek attól, amit a szurkolók várnának, így a kérdés továbbra is nyitott: tényleg elérhetőek lesznek a mérkőzések a rajongók számára, vagy csak a gazdagok kiváltsága marad a foci legnagyobb ünnepe?

Forrás: www.penzcentrum.hu/sport/20251107/luxusvebe-lesz-amerikaban-egyre-durvabbak-a-jegyarak-panaszkodnak-a-szurkolok-1188203

You may also like

Leave a Comment