Oroszország újabb téli terrorkampányt indított: városok kerültek a káosz szélére Ukrajnában.

by V Miklos
0 comments

Oroszország új támadása: A káosz szélén Ukrajna

Oroszország legfrissebb dróntámadásaival ismét mélyebbre taszította Ukrajna egyes városait, amelyek most a káosz szélén egyensúlyoznak. A csernyihivi régióban végrehajtott támadások következtében négy civil életét veszítette, és számosan maradtak áram és víz nélkül, szembesülve a tél kihívásaival.

Elemi szükségletek a túlélésért

A csernyihivi térségben az áramellátás teljes megszűnésével a lakosság kénytelen volt utcai tartálykocsikból vízhez jutni. Az emberek arra kényszerülnek, hogy a hatóságok által létrehozott „legyőzhetetlenségi pontokra” menjenek, ahol minimális fűtés és elektromosság áll rendelkezésükre. A tél közeledtével ezek a pontok még fontosabbá válnak, hiszen a fűtés és a világítás elengedhetetlenné vált a mindennapi élet fenntartásához.

A drónok árnyékában

Ráadásul a drónfenyegetés folyamatosan megnehezíti a javítási munkák megkezdését is. Az ukrán energetikai minisztérium szerint az orosz drónok rendszeresen keringenek a megrongált létesítmények felett, ezzel megnehezítve a helyreállítást és növelve a humanitárius válság mértékét. Ukrajna energetikai infrastruktúrája a háború alatt jelentősen meggyengült, a városok pedig folyamatosan céltáblaként szolgálnak a támadások számára.

A háború brutalitása

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megjelenésekor a Telegramon értesített a javítások helyzetéről, hangsúlyozva Oroszország kegyetlen taktikáját, amely az emberek megölésére és a hideggel való terrorizálásra épít. Andrij Szibiha külügyminiszter mindeközben arra figyelmeztetett, hogy Vlagyimir Putyin látszólagos diplomáciai törekvései mögött brutális támadások zajlanak, amelyek azt mutatják, hogy a béke irányába tett lépések csupán egy újabb kifogás a káosz fenntartására.

Folyamatos veszteségek és szenvedések

A csernyihivi támadások nyomán a lakosság kétségbeesését tovább fokozzák a válságos energiakörülmények, amelyek a hideg hónapok előtt álló emberek életét megnehezítik. A szomszédos Szumi megyére is csapások zúdultak, több tucat embert sebesítve meg, ami tovább emeli az ukrán háborús helyzet kockázatát.

A háború következményei

A folyamatos légicsapások és dróntámadások nem csupán a fizikai infrastruktúrát rombolják le, hanem a közösségek pszichéjét is megviselik. Az emberek megélhetése és biztonsága egyre inkább kérdésessé válik, ahogyan a szörnyűségek és az állandó félelem eluralkodik a régióban. Natalija, egy 43 éves édesanya, megfogalmazta az emberek érzéseit, amikor azt mondta: „Csak ütnek és mindent lerombolnak. Ennek nincs vége.”

Az ukrán lakosság szenvedései és a háború brutális következményei egyértelművé teszik, hogy a harchoz vezető út mennyire nehéz és kiszolgáltatott. A világ figyelmét e válságra irányítani nem csupán a háború elítélése miatt fontos, hanem a humanitárius segélyek és támogatások megindítása érdekében is, amelyek nélkül a helyzet tovább romolhat.

Forrás: Reuters

Forrás: www.portfolio.hu/global/20251021/oroszorszag-ujabb-teli-terrorkampanyt-inditott-egesz-varosok-kerultek-a-kaosz-szelere-ukrajnaban-794762

Leave a Comment