Újabb sávzárások várhatóak az M2-es autóúton
2025. november 12-én a Magyar Közút Nonprofit Zrt. bejelentette, hogy burkolatfelújítási munkálatok miatt újabb szakaszos sávzárásra kell számítani az M2-es autóút kosdi csomópontjának környezetében. A forgalom 2025. november 13-án, csütörtökön kezdődik, és a következő nap, november 14-én folytatódik, ekkor a főpályán jelzőőrös forgalomirányítással, egy sávon váltakozva haladhat a forgalom.
A helyi hatóságok kiemelték, hogy Budapest irányából a kosdi csomópontot 2025. november 13-án lezárják, így a közlekedők számára a 12. számú főúti csomóponton keresztül lehetőség van visszafordulni Kosd irányába.
A Magyar Közút figyelmezteti a közlekedőket, hogy a munkaterület környékén fokozott óvatossággal közlekedjenek, valamint tartsák be a sebességkorlátozásokat. Ezen túlmenően, a javítási munkák miatt hosszabb menetidőre is számítaniuk kell, ezért javasolják, hogy az érintettek előre tájékozódjanak a forgalmi helyzetről a Magyar Közút Útinform szolgálatánál, a www.utinform.hu weboldalon.
Mindezek figyelembevételével a közlekedés zavartalanabbá tétele érdekében érdemes a munkálatok idejére alternatív útvonalakat keresni, hogy elkerülhessük a felesleges várakozást és a torlódásokat.
