Kis pluszban zárt a magyar tőzsde.

by V Miklos
0 comments

Kis pluszban zárt a magyar tőzsde

A tegnapi felülteljesítést követően a magyar tőzsde ma is pozitív zárást mutatott. A BUX index 0,3%-os emelkedéssel fejezte be a napot, felette a 20, 50 és 200 napos mozgóátlagának is. Ez az emelkedő trend a hazai részvényindexeknél egyértelműen jól látható.

A blue chip részvények közül a Mol és az OTP árfolyama emelkedett, míg a midcapek között kiemelkedett a Gránit Bank teljesítménye. A hazai midcapek piacán általánosságban kedvező hangulat volt, a Gránit Bank 4,7%-ot, az Alteo 2%-ot erősödött, míg a Zwack 3,6%-os emelkedést mutatott.

Forgalom a tőzsdén

A legnagyobb forgalom az OTP részvényeiben volt, 10,7 milliárd forint értékben cseréltek gazdát. A Top 5 forgalmazott terméke közt ott szerepelt a Mol, a Richter, a 4iG és a Magyar Telekom is.

A pozitív piaci hangulat ellenére néhány részvény, mint például a Richter, csökkenést mutatott, ami figyelmeztető jel lehet a befektetők számára.

Folytatás a jövőben

A szakértők folyamatosan figyelik a tőzsde fejlődését, és ajánlják, hogy a befektetők tájékozódjanak a lehetőségekről. Az előrejelzések szerint a következő időszakban potenciálisan új befektetési lehetőségek jelenhetnek meg, érdemes figyelemmel kísérni a legfrissebb híreket és elemzéseket.

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy ajánlásnak, csupán tájékoztatás céljából készült. További részletes információkat a Portfolio hivatalos oldalán találhatnak.

Forrás: www.portfolio.hu/uzlet/20251120/kis-pluszban-zart-a-magyar-tozsde-801018

You may also like

Leave a Comment