Orbán Viktor megszólalt a moszkvai tárgyalásáról: Új helyzet van.

by V Miklos
0 comments

Orbán Viktor moszkvai tárgyalásáról

2025. november 29-én, Moszkvában a Kremlben Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Vlagyimir Putyin orosz elnök tartott megbeszélést, amelynek kapcsán a magyar vezető egy Facebook-posztban értékelte az egyeztetéseket. Orbán Viktor közölte, hogy két fő cél érdekében folytatta a tárgyalásokat: az egyik az, hogy Magyarország mentesüljön az orosz energiaszektorra vonatkozó amerikai szankciók alól, míg a másik célja a megfizethető energiaelérhetőség biztosítása volt.

A miniszterelnök megemlítette, hogy a felmentést három héttel korábban Washingtonban, Donald Trumppal való egyeztetés eredményeként sikerült elérni. Ezen megállapodás alapján Magyarország mentesül az orosz energiaszektort érintő amerikai szankciók következményeitől, ami nagymértékben segítheti az ország energiaellátásának stabilizálását.

Orbán a moszkvai megbeszélés során hangsúlyozta, hogy a céljaik elérése érdekében folytatott tárgyalások nemcsak a közeljövőt, hanem a hosszú távú energiapolitikát is érintik. A miniszterelnök találkozója Putyinnal jelentős lépés lehet, figyelembe véve a jelenlegi geopolitikai helyzetet és az energiabiztonsággal kapcsolatos kihívásokat.

A tárgyalások jelentőségét tovább növeli, hogy Orbán Viktor döntését Friedrich Merz, a német CDU vezetője is kritikával illette, aki a moszkvai látogatást megkérdőjelezte, sőt elítélte annak időzítését. Az események alakulása érdemben befolyásolhatja a magyar közvélemény és a politikai diskurzus irányát is, amennyiben a jövőbeli energiaellátásra vonatkozó ígéretek nem valósulnak meg.

Kapcsolódó cikkek:
Friedrich Merz kritikája,
Kreml jelentése a tárgyalásokról.

Forrás: www.portfolio.hu/gazdasag/20251129/orban-viktor-megszolalt-a-moszkvai-targyalasarol-uj-helyzet-van-802982

You may also like

Leave a Comment